KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719469
nr 1471 9469
Birger Salkvist
(f. 1889), Sverige
Oljemålning, "Appelsiner". Signerad, numrerad 1963. Olja på pannå, 49x41 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Birger Salkvist, svensk bildkonstnär född 1889 .
Utrop:
400 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:57:31
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
600 kr
6
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
6
700 kr
1.000 kr
6
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
6